JAK WYBRAĆ SPECJALISTĘ? TRYCHOLOGIA Warszawa

BADANIE TRYCHOLOGICZNE WARSZAWA – DLA KOGO?

Trychologia jest dziedziną zajmującą się tematyką włosów i skóry głowy oraz związanymi
z nimi schorzeniami. Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się schorzeniami skóry głowy oraz pielęgnacją skóry i włosów. Do gabinetu trychologicznego trafiają osoby, które borykają się z uciążliwymi problemami ze skórą głowy takimi jak: łupież suchy/tłusty, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, świąd oraz nadmiernie wypadanie włosów. W przypadku dolegliwości ze skórą głowy ważne jest jak najszybsze zgłoszenie się do specjalisty, gdyż od prawidłowej diagnozy zależy potem skuteczność leczenia.

Badanie trychologiczne w warszawskiej Klinice Włosów Hair LAB polega nie tylko na ocenie za pomocą mikrokamery stanu skóry głowy i włosów ( w powiększeniu 200 krotnym jesteśmy w stanie sprawdzić ich kondycję), ale przede wszystkim na dokładnym wywiadzie z osobą, który pozwoli wygenerować przyczynę wypadania, osłabienia kondycji włosów oraz pozwoli zaproponować odpowiedni indywidualny plan terapii. Często łączy się to z potrzebą współpracy z innymi specjalistami (endokrynolog, ginekolog, dietetyk). Dzięki temu, jesteśmy w stanie rozpoczynając od badania trychologicznego w odpowiedni sposób zdiagnozować problem i wdrożyć odpowiednią terapię.

Podczas badania oceniany jest stopień wypadania włosów oraz ich ubytek na skórze głowy. Również umiejscowienie przerzedzenia na głowie wiele mówi o możliwych przyczynach ich utraty. Gdy brakuje ich na szczycie może świadczyć to o uwarunkowaniach genetycznych lub zaburzeniach hormonalnych. Dodatkowo w czasie badania Trycholog wyrywa kilka włosów wraz z cebulkami w celu określenia, w której fazie wzrostu znajduje się włos oraz aby wykluczyć wszelkie anomalie w ich budowie.  Dzięki tej metodzie jesteśmy też w stanie odróżnić łysienie androgenowe kobiet od przewlekłego łysienia telogenowego.

Po przeprowadzeniu obszernego wywiadu i zbadaniu skóry głowy oraz włosów Trycholog dobiera indywidualne preparaty mające na celu zniwelowanie problemów ze skórą głowy, zahamowanie wypadania włosów oraz stymulację ich wzrostu.


PO CZYM POZNAĆ PROFESJONALNEGO TRYCHOLOGA?

  1. Dobry Trycholog poszukuje przyczyny wypadania włosów w organizmie
  2. Stara się postawić diagnozę, aby jak najłatwiej i najszybciej można było wprowadzić odpowiednie leczenie trychologiczne
  3. Leczenie trychologiczne dobiera indywidulanie do potrzeb każdego pacjenta
  4. Współpracuje z różnymi specjalistami: endokrynologiem, ginekologiem, dermatologiem oraz dietetykiem
  5. Prowadzi dokumentację medyczną pacjentów
  6. Posiada profesjonalny sprzęt do oceny stanu skóry głowy oraz włosów

 

Trychologia Warszawa

Gabinet trychologiczny- Trychologia Warszawa

 

Umów się już dziś na badanie trychologiczne / konsultacje – KLIK

Author Info

Ewa Stefańska