Skip to main content

Trychologia

Wskazania

  • Różne rodzaje łysienia.
  • Nadmierne wypadanie włosów
  • Miejscowe przerzedzenia włosów.
  • Schorzenia skóry głowy
  • Poprawa stanu i kondycji włosów.
  • Terapia przeciwnowotworowa.
  • Łysienie męskie, plackowate, bliznowaciejące
  • Łysienie u kobiet i dzieci.

Czym jest trychologia?

Trychologia jest to dziedzina zajmująca się tematyką włosów, skóry głowy i różnych schorzeń związanych z ich funkcjonowaniem. Podczas badania trychologicznego przeprowadzany jest wnikliwy wywiad mający na celu ustalenie ewentualnej przyczyny nadmiernego wypadania włosów, łysienia bądź też schorzenia skóry głowy. Trycholog sugeruje wykonanie zestawu badań krwi w celu sprawdzenia czy nie występują zaburzenia hormonalne czy też niedobory witaminowe. W zależności od przyczyny Trycholog wspólnie z innymi specjalistami takimi jak Endokrynolog czy też Dermatolog opracowuje indywidualny schemat terapii trychologicznej – Trychologia Holistyczna. Najczęściej terapia obejmuje stosowanie odpowiednio dobranych preparatów trychologicznych oraz zabiegów trychologicznych, w tym zabiegów mezoterapii igłowej skóry głowy.

Lekarze i specjaliści w Hair LAB

lek. Konrad Szymczak

Lekarz, Trycholog

mgr Magdalena Szymczak- Kępka

Psycholog, Diagnosta, Trycholog

mgr Ewa Malec

Specjalista Trychologii, Biotechnolog

Etapy terapii

Wykorzystywane w zależności od przypadku

Badanie trychologiczne

Podstawa całego procesu, pozwala na całościowe określenie stanu włosów oraz niezbędnych działań, aby poprawić ich stan. Dzięki połączeniu wiedzy z różnych dziedzin Trycholog opracowuje plan leczenia.

Analiza endokrynologiczna

W przypadku kiedy zidentyfikowany zostanie problem o podłożu hormonalnym przeprowadzana jest kompleksowa analiza endokrynologiczna, która pozwoli określić stan hormonalny organizmu.

Podejście psychologiczne

Jest niezbędne do procesu prawidłowego leczenia wypadania włosów i poprawy ich jakości. Stany napięciowe i innego rodzaju problemy natury psychologicznej np. stres, bardzo mocno wpływają na kondycję włosów.

Analiza dietetyczna

Brak odpowiedniej suplementacji lub niewłaściwe nawyki żywieniowe przekładają się na kondycję włosa. Analiza diety pod kątem włosów stanowi jeden z ważniejszych etapów leczenia.

Analiza biotechnologiczna

Kluczowe jest określenie stosowanych do tej pory preparatów, których skład może mieć wpływ na aktualną kondycję włosa. Po całościowej analizie dobierane są indywidualnie dopasowane środki.

Podejście medyczne

Włosy odzwierciedlają całościowy stan organizmu i w przypadku identyfikacji innych schorzeń niezbędna jest współpraca ze specjalistami z branży medycznej.

Czym wyróżnia się nasza trychologia?

Cała terapia w jednym miejscu

Specjaliści o kierunkowej wiedzy

Indywidualne podejście do Pacjenta

Pełna dyskrecja i wsparcie

Umów się na konsultację

Pomożemy Ci odzyskać piękne włosy.

Trychologia w Hair LAB

Zobacz jak działamy (video)

Trychologia holistyczna  1:30

Proces trychologii holistycznej to stworzona przez nas terapia zakładająca wykorzystanie wszelkich dostępnych metod w leczeniu i poprawie jakości włosów.

O trychologii w Hair LAB 1:09

Nasza specjalistka- Magdalena Szymczak przedstawia jak wygląda trychologia w naszej Klinice.  Materiał naświetli najważniejsze kwestie dotyczące badania i całego procesu.

Aneta Todorczuk-Perchuć- opinia 4:22

Aktorka zdecydowała się na terapię trychologiczną oraz zabiegi dostępne w naszej Klinice. Ich efektem była poprawa stanu włosów artystki, zaś o procesie terapii więcej w video.

Więcej filmów i opinii na naszym kanale YouTube, kliknij i subskrybuj nas: