(22) 648 50 90 (22) 648 01 02 klinika@hairlab.pl


Badania trychologiczne  Zabiegi Derma Hair Therapy Światłoterapia lampami LED Współpraca w zakresie trychologii   Problemy z włosami, którymi zajmuje się trychologia Mezoterapia   Preparaty stosowane w kuracjach trychologicznych


Co to jest Trychologia?

Trychologia jest to dziedzina zajmująca się tematyką włosów, skóry głowy i różnych schorzeń związanych z ich funkcjonowaniem.

Badanie trychologiczne oraz trichoskopia polegają na:

  • dokładnym wywiadzie z Pacjentem
  • ocenie stanu skóry głowy
  • ocenie problemów skórnych
  • ocenie pracy mieszków włosowych
  • ocenie stanu cebulek
  • analizie możliwych powodów osłabionych, wypadających włosów.

Wskazania wizyt u Trychologa:

W przypadku zaobserwowania intensywnego swędzenia, pieczenia skóry, wyprysków skórnych, białych lub żółtych łusek warto udać się do Trychologa. Mogą to być objawy problematycznej skóry głowy – mającej tendencję do przetłuszczania, łojotoku, różnego rodzaju łupieżu, łuszczycy. Osoby, które zauważą problemy z wypadającymi lub przerzedzającymi się włosami. W sytuacji, kiedy dotychczasowa, codzienna ilość wypadających włosów ulega znacznemu nasileniu. Wiele Pań/Panów zgłasza się na konsultację w celach profilaktycznych. Warto pamiętać, że na kondycję naszych włosów wpływa również stan skóry głowy – nie chodzi tutaj tylko o schorzenia typu łojotok czy łuszczyca. Czasami może nam się wydawać, że stan skóry jest odpowiedni, przez co zaniedbujemy ją, doprowadzając do zanieczyszczenia, tworzenia się intensywnej warstwy krystalizacji, pojawienia się bakterii czy złej mikrocyrkulacji powietrza, co w dłuższej konsekwencji może doprowadzić do pogorszenia stanu włosów i wtedy również wypadania. Osoby mające problem już nie przerzedzenia, tylko łysienia, mają również szansę pomocy. Możemy zapobiegać, spowalniając ten proces zabiegami profilaktycznymi na skórę głowy, używając profesjonalne preparaty trychologiczne, które bazują wyłącznie na naturalnych substancjach. Rodzaje kuracji dopasowywane są indywidualnie do każdego Klienta.

Umów się na badanie trychologiczne / konsultacje – KLIK >>>

Ogólne informacje o trychologii

Zobacz jak wygląda przebieg badania trychologicznego >>>

NOWOŚĆ! TRYCHOLOGIA HOLISTYCZNA

POZNAJ NAJSKUTECZNIEJSZE METODY TERAPII TRYCHOLOGICZNEJ

 

Privacy Preference Center