Skip to main content

NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW

Jeżeli zauważymy, że wypada nam więcej włosów niż zazwyczaj (widzimy je w zlewie, pod prysznicem, na poduszce, więcej na szczotce) może to być sygnał, że coś dzieje się w naszym organizmie. Warto podjąć działania niezbędne do diagnozy przyczyny wypadania włosów.

Podstawą diagnostyki jest badanie  trychologiczne
Podczas takiego badania trycholog wykonuje:
– wywiad
– badanie mikrokamerą włosów i skóry głowy,
na podstawie których jesteśmy w stanie zaproponować dalsze kroki diagnozowania przyczyny wypadania, kuracje hamujące proces utraty i odrostu włosów.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE MĘSKIE | ŁYSIENIE ANDROGENOWE U MĘŻCZYZN

Łysienie androgenowe typu męskiego dotyka bardzo wielu mężczyzn. Objawia się ono stopniowym wypadaniem włosów w okolicach skroni (zakola) oraz czubka głowy (gniazdko). Czynnikami wywołującymi ten typ łysienia jest podwyższony poziom hormonów męskich m.in. testosteronu, nadwrażliwość mieszków na DHT (dihydrotestosteron) przy prawidłowym poziomie testosteronu oraz czynniki środowiskowe (np. stres). W Klinice dysponujemy nowoczesnymi metodami, które skutecznie pomogą w walce z tym problemem.

W przypadku łysienia typu męskiego możliwe są 2 ścieżki działań. Pierwsza to spowolnienie procesu wypadania włosów za pomocą metod Trychologii Holistycznej, szczególnie polecana w przypadku diagnozy we wczesnym stadium. Drugim etapem, w przypadku większych przerzedzeń są skuteczne i dające natychmiastowy efekt metody niechirurgicznego uzupełniania włosów. Są to w szczególności metody Injection Hair System oraz implanty włosów dostępne „od ręki” w Klinice.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ZAKOLA I "GNIAZDKO"

Przerzedzające się włosy w okolicach skroni i czubka głowy to efekt łysienia androgenowego typu męskiego, które powodowane jest przez DHT (hormon) i czynniki środowiskowe (np. stres). Odpowiednio szybka diagnoza i podjęcie leczenia pozwoli spowolnić proces wypadania włosów, zaś nasze nowoczesne metody pozwolą ukryć efekty łysienia w każdym stadium.

W przypadku łysienia typu męskiego możliwe są 2 ścieżki działań. Pierwsza to spowolnienie procesu wypadania włosów za pomocą metod trychologii holistycznej, szczególnie polecana w przypadku diagnozy we wczesnym stadium. Drugim etapem, w przypadku większych przerzedzeń są skuteczne i dające natychmiastowy efekt, metody niechirurgicznego uzupełniania włosów, w szczególności metody Injection Hair System oraz implant włosów.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE KOBIECE

Łysienie kobiece to bardzo rozległy problem, który może mieć wiele przyczyn. Kobiece włosy są narażone na działanie wielu hormonów, kluczowe w tym procesie są uwarunkowania genetyczne. W przypadku tego typu łysienia, najważniejsza jest wczesna diagnoza, która pozwoli dobrać odpowiednie metody leczenia.

Aby poprawnie zdiagnozować przyczynę wypadania włosów stworzyliśmy unikatowy proces Trychologii Holistycznej, który łączy działania specjalistów z różnych dziedzin, aby zapewnić całościowe spojrzenie na problem. W przypadku nagłej utraty włosów lub dużych przerzedzeń proponujemy indywidualnie projektowane systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów, a także systemy integracyjne i dostępne w Klinice „od ręki”.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

POPRAWA WYGLĄDU WŁOSÓW

Włosy to nasza specjalność. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo rozwiązań oraz nowych technologii, które poprawią jakość i wygląd własnych włosów lub pozwolą praktycznie natychmiast całkowicie zmienić fryzurę i cieszyć się różnorodnymi fryzurami, odcieniami w zależności od okazji. Dłuższy kucyk, gęściejsza fryzura, zwiększenie objętości- to niektóre zalety oferowanych przez nas rozwiązań. Zaufały nam dziesiątki gwiazd, które na co dzień korzystają z naszych rozwiązań. Wachlarz naszych usług rozpoczyna Trychologia Holistyczna, która pozwoli określić stan włosów i dobrać najodpowiedniejsze zabiegi do danego typu włosów, aby poprawić stan naturalnych włosów.

Połączenie indywidualnie dobranych preparatów trychologicznych i mezoterapii igłowej skóry głowy i innymi zabiegami dobranymi przez Trychologa daje niezwykle pozytywne efekty. Aby stymulować samodzielnie poprawę jakości włosa, posiadamy w sprzedaży profesjonalne kosmetyki, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Dla osób, które chcą natychmiastowo zmienić swoją fryzurę przygotowaliśmy gotowe systemy integracyjne oraz peruki najwyższej jakości wykonane z włosów naturalnych lub syntetycznych dostępne na miejscu. Dla osób chcących na stałe zmienić swój wizerunek proponujemy indywidualnie projektowany system włosów lub przedłużanie/ zagęszczanie włosów. Posiadamy najwyższej jakości, naturalne rozwiązania wykonane z włosów słowiańskich virgin.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE PLACKOWATE

Łysienie plackowate (Alopecia Areata) to schorzenie, które pojawia się wtedy, gdy system immunologiczny atakuje nasze własne mieszki włosowe. Badania wskazują, iż w większości przypadków przyczyna łysienia plackowatego jest złożona. Najczęściej składają się na nią problemy z układem immunologicznym, stres, oraz inne czynniki środowiskowe. Choroba ta może pojawić się u osób w różnym wieku, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, częściej u osób młodych, poniżej 20 roku życia. W 2017 roku uruchomiliśmy Fundację „Włos Ma Głos” dla osób z łysieniem plackowatym i trichotillomanią.

Dla osób zmagających się z łysieniem plackowatym dostępny jest cały nasz zespół specjalistów, który pomaga osobom z tym schorzeniem na co dzień. Kluczowa jest prawidłowa diagnoza oraz odpowiednia współpraca specjalistów. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj metody Trychologii Holistycznej, zaś dla osób chcących ukryć efekty tej choroby proponujemy systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów oraz peruki. Indywidualnie projektowane systemy pozwalają odtworzyć fryzurę sprzed choroby.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE ANDROGENOWE DOTYKA ZARÓWNO KOBIETY JAK I MĘŻCZYZN

ŁYSIENIE ANDROGENOWE może występować zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Przyczynami tego typu łysienia są: hiperandrogenizm (podwyższony poziom androgenów), uwarunkowania genetyczne oraz wiek. W tym przypadku włosy wypadają w kątach czołowych oraz na szczycie głowy. Często łysieniu androgenowemu towarzyszy nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Gdy przyczyną okaże się zbyt wysoki poziom hormonów męskich wskazane jest leczenie endokrynologiczne.

W naszej ofercie przygotowaliśmy specjalne terapie pozwalające na diagnozę oraz zniwelowanie powstałych efektów łysienia androgenowego. Leczenie tego schorzenia sugerujemy rozpocząć od Trychologii Holistycznej, która zidentyfikuje problem i dobierze odpowiednie metody terapii np. mezoterapii igłowa skóry głowy, leczenie endokrynologiczne, dermatologiczne. Dla osób chcących ukryć efekty łysienia warto rozważyć systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów, które integrują się z naturalnymi włosami Klienta.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ROZWIĄZANIA W TRAKCIE TERAPII NOWOTWOROWEJ

Skutkiem ubocznym terapii przeciwnowotworowej jest m.in. utrata włosów. Najczęściej po kilku miesiącach włosy odrastają, jednakże okres ten jest prawie zawsze wielkim stresem spowodowanym brakiem akceptacji własnego wyglądu. Częściowa albo całkowita utrata włosów może emocjonalnie zniszczyć życie. Obserwujemy na co dzień, że proces poprawy zdrowia jest dużo szybszy, jeśli pacjent akceptuje siebie i nie odczuwa dyskomfortu spowodowanego ujemnymi skutkami terapii.

Dla osób, które chcą mieć idealnie dobraną fryzurę, jak przed terapią nowotworową, proponujemy nasze gotowe peruki najwyższej jakości. Mogą one w dyskretny i komfortowy sposób zastąpić nasze prawdziwe włosy. Rozwiązania dostępne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

POSIADAMY AUTORSKI PROGRAM TERAPII TRICHOTILLOMANII

TRICHOTILLOMANIA (TTM) jest schorzeniem psychiatrycznym, polegającym na natrętnym, uporczywym przymusie, chęci wyrywania włosów, czemu często towarzyszy uczucie ulgi lub dużej przyjemności. Schorzenie to prowadzi do przerzedzenia włosów lub zauważalnego wyłysienia.

Nasi specjaliści od wielu lat pomagają osobom zmagającym się z tym problemem. Efektem naszego zaangażowania jest założona przez nas Fundacja Włos Ma Głos- wspierająca osoby z trichotillomanią. Dla osób chcących rozpocząć proces leczenia proponujemy konsultacje z naszym specjalistą – psychologiem, który przygotuje indywidualną ścieżkę leczenia. W przypadku dużych przerzedzeń proponujemy systemy uzupełniania włosów, które pozwolą ukryć problem.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

NIE MA TWOJEGO PROBLEMU NA LIŚCIE?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie leczenia i poprawy stanu włosów. Jeśli zmagasz się z jakimkolwiek schorzeniem skóry głowy czy włosów np. z łupieżem, łojotokiem, skontaktuj się z nami, a my dobierzemy indywidualnie odpowiednie preparaty lub wskażemy inne możliwości. Nasza Klinika została założona, aby pomagać osobom, które z wielu powodów utraciły swoje włosy.

Wspieramy osoby, dla których ten problem stanowi frustrację i odbiera radość życia. Wielu naszych Klientów nosi uzupełnienia włosów, aby wyglądać atrakcyjniej, jednak dla wielu z nich brak włosów ma podłoże medyczne, a ich uzupełnianie jest koniecznością. Dzięki naszym rozwiązaniom mogą oni normalnie funkcjonować zarówno zawodowo, jak i towarzysko.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW

Jeżeli zauważymy, że wypada nam więcej włosów niż zazwyczaj (widzimy je w zlewie, pod prysznicem, na poduszce, więcej na szczotce) może to być sygnał, że coś dzieje się w naszym organizmie. Warto podjąć działania niezbędne do diagnozy przyczyny wypadania włosów.

Podstawą diagnostyki jest badanie  trychologiczne
Podczas takiego badania trycholog wykonuje:
– wywiad
– badanie mikrokamerą włosów i skóry głowy,
na podstawie których jesteśmy w stanie zaproponować dalsze kroki diagnozowania przyczyny wypadania, kuracje hamujące proces utraty i odrostu włosów.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE MĘSKIE | ŁYSIENIE ANDROGENOWE U MĘŻCZYZN

Łysienie androgenowe typu męskiego dotyka bardzo wielu mężczyzn. Objawia się ono stopniowym wypadaniem włosów w okolicach skroni (zakola) oraz czubka głowy (gniazdko). Czynnikami wywołującymi ten typ łysienia jest podwyższony poziom hormonów męskich m.in. testosteronu, nadwrażliwość mieszków na DHT (dihydrotestosteron) przy prawidłowym poziomie testosteronu oraz czynniki środowiskowe (np. stres). W Klinice dysponujemy nowoczesnymi metodami, które skutecznie pomogą w walce z tym problemem.

W przypadku łysienia typu męskiego możliwe są 2 ścieżki działań. Pierwsza to spowolnienie procesu wypadania włosów za pomocą metod Trychologii Holistycznej, szczególnie polecana w przypadku diagnozy we wczesnym stadium. Drugim etapem, w przypadku większych przerzedzeń są skuteczne i dające natychmiastowy efekt metody niechirurgicznego uzupełniania włosów. Są to w szczególności metody Injection Hair System oraz implanty włosów dostępne „od ręki” w Klinice.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ZAKOLA I "GNIAZDKO"

Przerzedzające się włosy w okolicach skroni i czubka głowy to efekt łysienia androgenowego typu męskiego, które powodowane jest przez DHT (hormon) i czynniki środowiskowe (np. stres). Odpowiednio szybka diagnoza i podjęcie leczenia pozwoli spowolnić proces wypadania włosów, zaś nasze nowoczesne metody pozwolą ukryć efekty łysienia w każdym stadium.

W przypadku łysienia typu męskiego możliwe są 2 ścieżki działań. Pierwsza to spowolnienie procesu wypadania włosów za pomocą metod trychologii holistycznej, szczególnie polecana w przypadku diagnozy we wczesnym stadium. Drugim etapem, w przypadku większych przerzedzeń są skuteczne i dające natychmiastowy efekt, metody niechirurgicznego uzupełniania włosów, w szczególności metody Injection Hair System oraz implant włosów.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE KOBIECE

Łysienie kobiece to bardzo rozległy problem, który może mieć wiele przyczyn. Kobiece włosy są narażone na działanie wielu hormonów, kluczowe w tym procesie są uwarunkowania genetyczne. W przypadku tego typu łysienia, najważniejsza jest wczesna diagnoza, która pozwoli dobrać odpowiednie metody leczenia.

Aby poprawnie zdiagnozować przyczynę wypadania włosów stworzyliśmy unikatowy proces Trychologii Holistycznej, który łączy działania specjalistów z różnych dziedzin, aby zapewnić całościowe spojrzenie na problem. W przypadku nagłej utraty włosów lub dużych przerzedzeń proponujemy indywidualnie projektowane systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów, a także systemy integracyjne i dostępne w Klinice „od ręki”.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

POPRAWA WYGLĄDU WŁOSÓW

Włosy to nasza specjalność. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo rozwiązań oraz nowych technologii, które poprawią jakość i wygląd własnych włosów lub pozwolą praktycznie natychmiast całkowicie zmienić fryzurę i cieszyć się różnorodnymi fryzurami, odcieniami w zależności od okazji. Dłuższy kucyk, gęściejsza fryzura, zwiększenie objętości- to niektóre zalety oferowanych przez nas rozwiązań. Zaufały nam dziesiątki gwiazd, które na co dzień korzystają z naszych rozwiązań. Wachlarz naszych usług rozpoczyna Trychologia Holistyczna, która pozwoli określić stan włosów i dobrać najodpowiedniejsze zabiegi do danego typu włosów, aby poprawić stan naturalnych włosów.

Połączenie indywidualnie dobranych preparatów trychologicznych i mezoterapii igłowej skóry głowy i innymi zabiegami dobranymi przez Trychologa daje niezwykle pozytywne efekty. Aby stymulować samodzielnie poprawę jakości włosa, posiadamy w sprzedaży profesjonalne kosmetyki, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Dla osób, które chcą natychmiastowo zmienić swoją fryzurę przygotowaliśmy gotowe systemy integracyjne oraz peruki najwyższej jakości wykonane z włosów naturalnych lub syntetycznych dostępne na miejscu. Dla osób chcących na stałe zmienić swój wizerunek proponujemy indywidualnie projektowany system włosów lub przedłużanie/ zagęszczanie włosów. Posiadamy najwyższej jakości, naturalne rozwiązania wykonane z włosów słowiańskich virgin.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE PLACKOWATE

Łysienie plackowate (Alopecia Areata) to schorzenie, które pojawia się wtedy, gdy system immunologiczny atakuje nasze własne mieszki włosowe. Badania wskazują, iż w większości przypadków przyczyna łysienia plackowatego jest złożona. Najczęściej składają się na nią problemy z układem immunologicznym, stres, oraz inne czynniki środowiskowe. Choroba ta może pojawić się u osób w różnym wieku, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, częściej u osób młodych, poniżej 20 roku życia. W 2017 roku uruchomiliśmy Fundację „Włos Ma Głos” dla osób z łysieniem plackowatym i trichotillomanią.

Dla osób zmagających się z łysieniem plackowatym dostępny jest cały nasz zespół specjalistów, który pomaga osobom z tym schorzeniem na co dzień. Kluczowa jest prawidłowa diagnoza oraz odpowiednia współpraca specjalistów. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj metody Trychologii Holistycznej, zaś dla osób chcących ukryć efekty tej choroby proponujemy systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów oraz peruki. Indywidualnie projektowane systemy pozwalają odtworzyć fryzurę sprzed choroby.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ŁYSIENIE ANDROGENOWE DOTYKA ZARÓWNO KOBIETY JAK I MĘŻCZYZN

ŁYSIENIE ANDROGENOWE może występować zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Przyczynami tego typu łysienia są: hiperandrogenizm (podwyższony poziom androgenów), uwarunkowania genetyczne oraz wiek. W tym przypadku włosy wypadają w kątach czołowych oraz na szczycie głowy. Często łysieniu androgenowemu towarzyszy nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Gdy przyczyną okaże się zbyt wysoki poziom hormonów męskich wskazane jest leczenie endokrynologiczne.

W naszej ofercie przygotowaliśmy specjalne terapie pozwalające na diagnozę oraz zniwelowanie powstałych efektów łysienia androgenowego. Leczenie tego schorzenia sugerujemy rozpocząć od Trychologii Holistycznej, która zidentyfikuje problem i dobierze odpowiednie metody terapii np. mezoterapii igłowa skóry głowy, leczenie endokrynologiczne, dermatologiczne. Dla osób chcących ukryć efekty łysienia warto rozważyć systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów, które integrują się z naturalnymi włosami Klienta.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

ROZWIĄZANIA W TRAKCIE TERAPII NOWOTWOROWEJ

Skutkiem ubocznym terapii przeciwnowotworowej jest m.in. utrata włosów. Najczęściej po kilku miesiącach włosy odrastają, jednakże okres ten jest prawie zawsze wielkim stresem spowodowanym brakiem akceptacji własnego wyglądu. Częściowa albo całkowita utrata włosów może emocjonalnie zniszczyć życie. Obserwujemy na co dzień, że proces poprawy zdrowia jest dużo szybszy, jeśli pacjent akceptuje siebie i nie odczuwa dyskomfortu spowodowanego ujemnymi skutkami terapii.

Dla osób, które chcą mieć idealnie dobraną fryzurę, jak przed terapią nowotworową, proponujemy nasze gotowe peruki najwyższej jakości. Mogą one w dyskretny i komfortowy sposób zastąpić nasze prawdziwe włosy. Rozwiązania dostępne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

POSIADAMY AUTORSKI PROGRAM TERAPII TRICHOTILLOMANII

TRICHOTILLOMANIA (TTM) jest schorzeniem psychiatrycznym, polegającym na natrętnym, uporczywym przymusie, chęci wyrywania włosów, czemu często towarzyszy uczucie ulgi lub dużej przyjemności. Schorzenie to prowadzi do przerzedzenia włosów lub zauważalnego wyłysienia.

Nasi specjaliści od wielu lat pomagają osobom zmagającym się z tym problemem. Efektem naszego zaangażowania jest założona przez nas Fundacja Włos Ma Głos- wspierająca osoby z trichotillomanią. Dla osób chcących rozpocząć proces leczenia proponujemy konsultacje z naszym specjalistą – psychologiem, który przygotuje indywidualną ścieżkę leczenia. W przypadku dużych przerzedzeń proponujemy systemy uzupełniania włosów, które pozwolą ukryć problem.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

NIE MA TWOJEGO PROBLEMU NA LIŚCIE?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie leczenia i poprawy stanu włosów. Jeśli zmagasz się z jakimkolwiek schorzeniem skóry głowy czy włosów np. z łupieżem, łojotokiem, skontaktuj się z nami, a my dobierzemy indywidualnie odpowiednie preparaty lub wskażemy inne możliwości. Nasza Klinika została założona, aby pomagać osobom, które z wielu powodów utraciły swoje włosy.

Wspieramy osoby, dla których ten problem stanowi frustrację i odbiera radość życia. Wielu naszych Klientów nosi uzupełnienia włosów, aby wyglądać atrakcyjniej, jednak dla wielu z nich brak włosów ma podłoże medyczne, a ich uzupełnianie jest koniecznością. Dzięki naszym rozwiązaniom mogą oni normalnie funkcjonować zarówno zawodowo, jak i towarzysko.

Kliknij i przejdź do wybranej sekcji.

Skontaktuj się z nami

Wspólnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie

Klinika Włosów Hair LAB
ul. Gintrowskiego 31
02-697 Warszawa

Telefon 
(22) 648 50 90
(22) 648 01 02
Email: klinika@hairlab.pl