Włosy chemioterapia

Częściowa albo całkowita utrata włosów może emocjonalnie zniszczyć zdrowie Pacjenta. Udowodniono, że proces poprawy zdrowia jest dużo szybszy, kiedy akceptujemy swój wygląd. Nienaturalnie gęste i grube peruki, niestosowne nakrycia głowy, sprawiają, że Pacjent odczuwa dyskomfort, zwiększa się jego negatywne nastawienie do samego siebie oraz wrażliwość na reakcję otoczenia.

Projektowane przez nas, a także delikatne i lekkie protezy zapewniają pełne uczucie komfortu. Pacjent zapomina o problemie utraty włosów, skupia się na swojej rekonwalescencji i szybszym powrocie do zdrowia.

Proponowane przez nas systemy idealnie zastępują utracone włosy, gdyż odtwarzamy z należytą starannością i precyzją naturalną gęstość, kolor, strukturę i dotychczasowe uczesanie. Pacjenci mogą w nich spać, pielęgnować je i wykonywać wszystkie czynności jak w czasie poprzedzającym trudny okres choroby.

  • Indywidualne projekcje włosów idealnie zastępujące własne włosy sprzed terapii.
  • Natural Wig – proteza z włosów naturalnych jest permanentnie zespolona ze skórą głowy.

 

Zobacz nowoczesne systemy włosów – https://hairlab.pl/peruki-alternatywa/ 

 

Skutkiem ubocznym terapii nowotworowej jest m.in. utrata włosów. Najczęściej po kilku miesiącach włosy odrastają, jednakże okres ten jest prawie zawsze wielkim stresem spowodowanym brakiem akceptacji własnego wyglądu. Częściowa albo całkowita utrata włosów może emocjonalnie zniszczyć życie.

Obserwujemy na co dzień, że proces poprawy zdrowia jest dużo szybszy, jeśli pacjent akceptuje siebie i nie odczuwa dyskomfortu spowodowanego ujemnymi skutkami terapii.

Noszenie peruk, chust czy kapeluszy jest właśnie takim dyskomfortem, nie tylko jeśli chodzi o wygodę, ale również daje odczuwalny sygnał otoczeniu, że jesteśmy chorzy…

Dla osób, które chcą mieć idealnie dobraną fryzurę, jak przed terapią nowotworową, proponujemy indywidualne projekcje włosów. Tylko one mogą w sposób dyskretny i komfortowy zastąpić nasze prawdziwe włosy. Nowe zaprojektowane włosy są dokładną „kopią” włosów, które zostały utracone i dają możliwość odtworzenia takiej samej fryzury, jaką pacjent nosił wcześniej. Zostaje odtworzona naturalna gęstość, kolor, struktura, a przede wszystkim gatunek włosów – jedwabiste, cienkie, słowiańskie. W indywidualnie zaprojektowanych włosach można robić dosłownie wszystko (spać, kąpać się, uprawiać sport). W niczym nie ograniczają one naszej aktywności, a tym samym dają możliwość szybszego powrotu do normalnego, szczęśliwego życia.

W naszej ofercie dostępne są również standardowe protezy o minimalnej gęstości włosów. Szczególnie polecamy protezę Natural Wig. Jest ona wykonana z włosów naturalnych. Proteza już w pierwszym okresie, kiedy nie ma jeszcze odrostu włosów, permanentnie zespala się ze skórą głowy, nie ograniczając w ten sposób aktywności Pacjenta. Dodatkowo jest wykonana z cienkiej bazy, na której osadzone są włosy i dzięki której skóra może swobodnie oddychać. Naturalnie dobrana gęstość i tzw. odkryta linia czoła dają możliwość uczesania prawie każdej fryzury.

Z naszych standardowych rozwiązań mogą korzystać zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. Protezy na całą głowę dają pełne poczucie komfortu, z całą pewnością nie spadną z głowy. Wyróżniają się dużymi walorami estetycznymi. W porównaniu ze zwykłą peruką wyglądają naturalnie, są najwyższej jakości, a ich pielęgnacja nie sprawia żadnego kłopotu. Skóra głowy oraz odrastające włosy mogą swobodnie oddychać. Nasze protezy dają poczucie bezpieczeństwa i szansę na spokojne oczekiwanie na odrost własnych włosów.

Nowość – odżywka stymulująca wzrost rzęs i brwi marki Revitalash.
Dla osób, które utraciły lub mają słabe i cieńkie rzęsy / brwi proponujmy nowość – kosmetyk przyspieszający wzrost rzęs i brwi. RevitaLash ® Eyelash Conditioner jest niezwykłą kosmetyczną innowacją. To jeden z najlepszych kosmetyków przyspieszających wzrost i pogrubienie rzęs.
Wynalazcą receptury Revitalash jest Doktor Michał Brinkenhoff. Był to specjalny prezent dla jego żony Gayle, która zachorowała na raka piersi. Agresywna chemioterapia uszkodziła jej piękne rzęsy, które stały się rzadkie i kruche. Intensywne poszukiwania naukowe doktora Brinkenhoffa i zespołu utalentowanych chemików i kosmetologów, doprowadziły do opracowania takiej receptury produktu, dzięki której rzęsy Gayle po okresie pięciu tygodni zastosowania, stały się witalne i piękne.

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia nowej strony www.hairgold.pl!