MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY – WARSZAWA

MEZOTERAPIA owłosionej skóry głowy wykonywana jest w przypadku problemów ze skórą głowy i włosów, których skutkiem jest ich utrata lub osłabienie kondycji. Polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami, które zawierają substancje przyczyniające się do pobudzenia mikrokrążenia w skórze głowy, zahamowania nadmiernego wypadania włosów i stymulację ich wzrostu. W skład wykorzystywanych preparatów wchodzą najczęściej witaminy, składniki odżywcze, naturalne ekstrakty roślinne oraz substancje przeciwzapalne. Preparaty dobierane są indywidualnie, w zależności od istniejącego problemu.

Mezoterapia skóry głowy trwa około 20 minut, jednak poprzedzona jest wykonaniem peelingu skóry głowy, który ma na celu oczyszczenie skóry głowy, pobudzenia mikrokrążenia, a co za tym idzie zwiększenie wchłaniania zastosowanych preparatów oraz światłoterapią lampami LED. Mezoterapia powinna być wykonywana raz w tygodniu przez okres 2 pierwszych miesięcy kuracji. Następnie w zależności od uzyskanych efektów procedura powinna odbywać się 1 lub dwa razy w miesiącu w celu podtrzymania efektów.

 

Mezoterapia Igłowa Skóry Głowy

Mezoterapia Igłowa Skóry Głowy

 

WSKAZANIA
Najczęstszym zaleceniem do rozpoczęcia wykonywania mezoterapii skóry głowy są przypadki nadmiernego wypadania włosów oraz różne typy łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Polecana jest ona także osobom zmagającym się z problemem łysienia plackowatego. W tym przypadku odpowiednio wykonywana mezoterapia może spowodować zahamowanie procesu wypadania i powiększania się placków oraz stymulację wzrostu nowych włosów.

W przypadku łysienia u kobiet, które spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi lub innymi schorzeniami wykonywanie mezoterapii wpływa pozytywnie na kondycję włosów poprzez ich odżywienie, zahamowanie wypadania i stymulację ich wzrostu. W przypadku łysienia typu męskiego mezoterapia wykonana odpowiednio dobranymi preparatami opóźnia miniaturyzację mieszków włosowych spowodowaną działaniem DHT – dihydrotestosteronu. Również osoby, które zaobserwowały wzmożone wypadanie włosów w wyniku nieprawidłowego odżywiania, odchudzania, nadmiernego stresu czy też po ciąży mogą poddać się mezoterapii skóry głowy. Może być też ona wykonywana profilaktycznie w celu polepszenia kondycji naszych włosów.

 

 

PRZECIWSKAZANIA
Przeciwskazaniami do wykonywania zabiegu mezoterapii są:

  • Ciąża
  • Menstruacja
  • Choroby nowotworowe
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • Cukrzyca
  • Stany zapalne skóry
  • Reakcje alergiczne na składniki preparatu

MEZOTERAPIA skóry głowy w Klinice Włosów Hair LAB, poprzedzona jest badaniem trychologicznym, mającym na celu zdiagnozowanie problemu i dobranie odpowiednich preparatów.

Umów się na konsultację

Pomożemy Ci odzyskać piękne włosy.