(22) 648 50 90 (22) 648 01 02 klinika@hairlab.pl

Uzupełnianie włosów w łysieniu plackowatym

Jeśli poszukujesz możliwości rozwiązań w walce z łysieniem plackowatym chcemy i możemy Ci pomóc.

Łysienie plackowate (Alopecia Areata) to schorzenie, które pojawia się wtedy, gdy system immunologiczny atakuje mieszki włosowe włosów właściwych. Tak jak w większości przypadków dotyczących systemu autoimmunologicznego, przyczyny tego zjawiska są do tej pory nieznane.

Choć narażone na tą chorobę mogą być osoby w różnym wieku, Alopecia atakuje częściej ludzi młodych, poniżej 20 roku życia.
W większości przypadków pierwszą oznaką Alopecii są kępki włosów, które wypadają, pozostawiając gładką powierzchnię, tzw. placki na skórze głowy. W innych przypadkach mogą być produkowane cienkie, kruche włosy, których żywotność jest bardzo słaba i dochodzi do wstrzymania produkcji zdrowych włosów. Warto zaznaczyć, że Alopecia nie ma istotnych objawów, jak ból, pieczenie, swędzenie, nie jest chorobą zakaźną, nie jest przyczyną innych dolegliwości. W wielu przypadkach włosy odrastają, ale równie często choroba wraca w różnych momentach życia.
Właśnie dlatego, że choroba ta ma tak nieobliczalny i trudny do przewidzenia przebieg, bardzo dobrze sprawdzają się tutaj systemy integracyjne włosów i systemy na całą głowę – indywidualnie zaprojektowane i idealnie dopasowane do jej kształtu. Osoby cierpiące na łysienie plackowate nie muszą znosić upokorzeń nosząc grube, niewygodne peruki.

 

Metamorfoza Oli w naszym systemie

Nasze rozwiązania zapewniają komfort w każdej sytuacji i pozwalają w sposób bezobjawowy „oszukać” otoczenie bez komunikowania jaki trudny okres w życiu przeżywamy.


jak-leczyc-lysienie-plackowate

Uzupełnianie włosów przy łysieniu plackowatym – metamorfozy

 

 

Częściowa albo kompletna utrata włosów może emocjonalnie zniszczyć zdrowie Pacjenta.
Udowodniono, że proces poprawy zdrowia jest dużo szybszy, kiedy akceptujemy swój wygląd. Nienaturalnie gęste i grube peruki, niestosowne nakrycia głowy wprowadzają dyskomfort dla Pacjenta, zwiększając negatywne nastawienie do siebie i bardziej wyczuloną wrażliwość na reakcje otoczenia.

Nasze projektowane systemy włosów, a także delikatne i lekkie protezy zapewniają pełne uczucie komfortu. Pacjent zapomina o problemie utraty włosów, skupia się na swojej rekonwalescencji i szybszym powrocie do zdrowia.

Uzupełnione włosy idealnie zastępują utracone włosy, gdyż odtwarzamy z należytą starannością i precyzją naturalną gęstość, kolor, strukturę i uczesanie włosów. Pacjenci mogą spać, pielęgnować i wykonywać wszystkie czynności jak w okresie poprzedzającym trudny okres choroby.

Dla osób, które chcą mieć idealnie dobraną fryzurę jak przed terapią nowotworową proponujemy indywidualne projekcje włosów, bo tylko takie mogą w sposób dyskretny i komfortowy zastąpić nasze prawdziwe włosy. Nowe zaprojektowane włosy będą dokładną „kopią” włosów, które zostały utracone i dają możliwość odtworzenia takiej samej fryzury, jaką Pacjent nosił przed utratą włosów, a więc naturalna gęstość, kolor, struktur, a przede wszystkim gatunek włosów – jedwabiste, cienkie, słowiańskie. W indywidualnie zaprojektowanych włosach można robić dosłownie wszystko (spać, kąpać się, uprawiać sporty), w niczym nie ograniczając naszej aktywności, a tym samym szybciej wrócić do normalnego, szczęśliwego życia. Czytaj więcej w dziale Uzupełnianie Włosów.

W naszej ofercie dostępne są również standardowe protezy o minimalnej gęstości włosów. Szczególnie polecamy protezę Natural Wig wykonaną z włosów naturalnych, która w pierwszym okresie kiedy jeszcze nie ma odrostu włosów pozwala na permanentne zespolenie protezy ze skórą głowy, nie ograniczając w ten sposób aktywności Pacjenta. Dodatkowo proteza ta jest wykonana z cienkiej bazy, na której są osadzone włosy, dzięki której skóra może swobodnie oddychać. Naturalnie dobrana gęstość i tzw. odkryta linia czoła dają możliwość uczesania prawie każdej fryzury.

Z naszych standardowych rozwiązań mogą korzystać zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. Protezy na całą głowę dają pełne poczucie komfortu, z pewnością nie spadną z głowy, wyróżniają się ponadto dużymi walorami estetycznymi w porównaniu ze zwykłą peruką, wyglądają naturalnie, są najwyższej jakości, a ich pielęgnacja nie sprawia żadnego kłopotu. Skóra głowy oraz odrastające włosy mogą swobodnie oddychać. Nasze protezy dają poczucie bezpieczeństwa i szansę na spokojne oczekiwanie odrostu własnych włosów.

 

lysienie-plackowate

Uzupełnianie włosów przy łysieniu plackowatym

 

Nowość – odżywka stymulująca wzrost rzęs i brwi marki Revitalash.

Dla osób, które utraciły lub mają słabe i cieńkie rzęsy / brwi proponujmy nowość – kosmetyk przyspieszający wzrost rzęs i brwi. RevitaLash ® Eyelash Conditioner jest niezwykłą kosmetyczną innowacją. To jeden z najlepszych kosmetyków przyspieszających wzrost i pogrubienie rzęs.
Wynalazcą receptury Revitalash jest Doktor Michał Brinkenhoff. Był to specjalny prezent dla jego żony Gayle, która zachorowała na raka piersi. Agresywna chemioterapia uszkodziła jej piękne rzęsy, które stały się rzadkie i kruche. Intensywne poszukiwania naukowe doktora Brinkenhoffa i zespołu utalentowanych chemików i kosmetologów, doprowadziły do opracowania takiej receptury produktu, dzięki której rzęsy Gayle po okresie pięciu tygodni zastosowania, stały się witalne i piękne.

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia nowej strony Studia Peruk Hair Gold www.hairgold.pl!

Privacy Preference Center