Skip to main content
Aktualności z Kliniki

Premiera Książki Praktyczna Trychologia

By 3 października 2022No Comments
miniaturka-magda-ksiazka-2022

Z dumą informujemy, że właśnie miała miejsce premiera książki Praktyczna Trychologia autorstwa naszej specjalistki, psycholog- trycholog Magdaleny Szymczak- Kępki. Książka dostępna jest do zakupu pod adresem: https://psychologodwlosow.pl/sklep i właśnie trwa promocja na cały zestaw książek autorstwa ekspertki.

Informujemy także, że aktualnie konsultacje psychologiczne do Magdaleny Szymczak- Kępki dostępne są do rezerwacji wyłącznie poprzez stronę: https://psychologodwlosow.pl/product/konsultacja-psychologiczna/

Książka „PRAKTYCZNA TRYCHOLOGIA- ZROZUMIEĆ WŁASNE WŁOSY”

Książka jest narzędziem zarówno dla osób cierpiących z powodu schorzeń wpływających na pogorszenie się jakości własnych włosów, jak i dla osób, którym włosy nie są obojętne i zrobią dużo dla poprawy ich wyglądu. Jest to również książka dla specjalistów (trychologów, dermatologów, kosmetologów), którzy pracują z przypadkami włosowymi i chcą budować jak najlepszą komunikację się ze swoim klientem, pacjentem, w celu wypracowania możliwie najlepszej ścieżki wsparcia wzrostu włosów w konkretnym przypadku.

Chciałabym cię nauczyć racjonalnego słuchania potrzeb własnych włosów. Nie analizowania potrzeb cudzych włosów, tylko zrozumienia, czego potrzeba twojej fryzurze. Na pewno zdarzyło ci się porównywać swoje włosy do włosów innych osób: „Jej wypada 50 włosów dziennie, a mnie zdecydowanie więcej”. Odpowiedz sobie na pytanie: do czego cię to prowadzi? Czy takie myślenie pomaga ci zrozumieć potrzeby twoich włosów? A może te wszystkie porównania tylko cię frustrują i załamują?
Podczas wielu wizyt poznaję osoby, które deklarują, że zrobią wszystko, aby mieć więcej własnych włosów. Wydadzą każde pieniądze, poświęcą tyle czasu, ile będzie trzeba, aby uzyskać pożądany efekt, który wydaje im się realny. Czy jednak człowiek ma taką kontrolę nad swoimi włosami?
Zależy mi na tym, abyś potrafił analizować wszelkie napływające informacje dotyczące twoich włosów i odnosić je do swojej sytuacji. Abyś potrafił wyrabiać sobie sprzyjające nawyki włosowe, które służą nie tylko twojej fryzurze, lecz także twojej głowie.