Baza wiedzy – najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt uzupełnienia metodą Sometimes i jak długo się czeka na taki system włosów?

Cena tego systemu wynosi 4200 zł. Jest to metoda, która nie wymaga indywidualnego projektowania, dlatego też możliwe jest wykonanie zabiegu stylizacyjnego od razu bez konieczności czekania na wykonanie systemu włosów.

Jaki jest koszt indywidualnie zaprojektowanych włosów? Jak długi jest okres oczekiwania na zamówione włosy?

Ceny indywidualnie zaprojektowanych włosów zaczynają się od 6 tys. zł. Na zamówione włosy czeka się ok. 3-5 miesięcy.

Na czym polega badanie trychologiczne i jaki jest jego koszt?

Badanie trychologiczne polega na ocenie stanu skóry głowy, problemów skórnych, pracy mieszków włosowych i wstępnej analizie możliwych powodów osłabionych, wypadających włosów. Badanie składa się z wywiadu oraz analizy stanu skóry głowy i włosów za pomocą mikrokamery w powiększeniu 200-krotnym. Koszt badania trychologicznego wynosi 120 zł.

Czy jest możliwe uzupełnienie na niewielkich partiach głowy, np. w okolicy zakoli?

Oczywiście istnieje taka możliwość uzupełnienia włosów na poszczególnych obszarach głowy, w tym okolic zakoli, przy zastosowaniu metody Contact Skin. Takie uzupełnienie włosów ma charakter integracyjny.

Czy mogę sam pielęgnować nowe włosy? Jakich produktów do pielęgnacji mogę używać?

Jak najbardziej. Włosy myje się w wodzie z szamponem bezpośrednio na głowie, np. pod prysznicem lub po zdjęciu w roztworze wody z szamponem. Zalecamy jednakże używanie specjalnych kosmetyków, które można zakupić w naszej Klinice. Produkty do naszych systemów włosów są specjalnie zaprojektowane. Nasze systemy uzupełnionych włosów zasługują na najlepsze produkty. Silne, często skoncentrowane preparaty mogą uszkodzić delikatne włosy i skrócić ich żywotność.

Nie mieszkam w Warszawie. Czy jestem w stanie sam mocować swoje włosy w zależności od potrzeby?

To oczywiście zależy od wybranej technologii i systemu. Ten wybór poprzedza osobista konsultacja i dostosowanie konkretnej metody do oczekiwań i życzeń Klienta, ale i jego możliwości. Są metody, które pozwalają Klientowi samemu mocować system, co sprawia, że Klientami naszymi mogą być osoby nie tylko z terenu Warszawy, ale i z odległych miejsc w Polsce. Są również dostępne takie metody, które wymagają wizyty w salonie na przykład raz na 5 tygodni, wszystko zależy od uwarunkowań konkretnego Klienta.

Jak długo od terminu zaprojektowania muszę czekać na swoje nowe włosy?

To zależy od wybranej technologii. Na indywidualne zamówienie czeka się ok. 3 miesięcy, ale jest możliwe również uzyskanie uzupełnienia w krótszym terminie.

Używane są ludzkie czy syntetyczne włosy?

Systemy nowych włosów produkowane są z włosów naturalnych europejskich lub azjatyckich (te zalecane do długich fryzur).

Czy potrzebuję dwóch systemów włosów?

My to oczywiście sugerujemy naszym Klientom, ale decyzja należy zawsze do Klienta. Posiadanie dwóch systemów to zdecydowanie większy komfort psychiczny i praktyczny, o czym przekona się Klient już w trakcie jego użytkowania.

Jak są mocowane włosy?

To zależy od zastosowanej technologii i metody. Niektóre systemy nowych włosów są mocowane za pomocą elementów termoadhezyjnych (np. taśmy z żelem pochodzenia organicznego) lub z wykorzystaniem specjalnych organicznych klejów. Pierwszy z wymienionych sposobów jest bardzo łatwy i praktyczny dla Klienta, bowiem pozwala na samodzielne mocowanie i wymianę taśm. Drugi z wymienionych sposobów mocowania jest zalecany do wykonywania w Klinice, ale taki zabieg mocowania powtarza się co 4- 5 tygodni w zależności od indywidualnego Klienta. Osoby z silnym łojotokiem muszą wykonywać zabieg mocowania co 3 tygodnie. W przypadku kobiet, do integracji włosów stosuje się m.in. mikroklipsy.

Mam siwiejące włosy, szczególnie na skroniach. Czy jest możliwe, aby nowe włosy były podobnie zaprojektowane?

Jak najbardziej. Projektujemy włosy zawsze zgodnie z naturalnym wyglądem Klienta i stosownie do życzeń. Stosujemy również zróżnicowane ilości siwych włosów w różnych częściach głowy, co powoduje bardzo naturalny wygląd całej fryzury.

Czy nowe włosy można farbować i wykonywać trwałą?

Uzupełnienia z włosów naturalnych można w zależności od potrzeb farbować i robić trwałą, ale rekomendujemy wykonanie tych zabiegów u nas w Klinice.

Jaki jest koszt wykonania uzupełnionych włosów?

To zależy od wielu kwestii. Przede wszystkim zależy od wybranej metody uzupełnienia i konkretnej technologii. Na cenę ma wpływ również ustalany zawsze indywidualnie rodzaj włosów (europejskie, azjatyckie), długość oraz gęstość włosów. Zawsze jednak końcowy efekt wynagrodzi Państwu zarówno poniesione koszty, jak i permanentny stres wywołany defektem ubytków włosów i brakiem aprobaty dla naszego wyglądu.

Czy Metoda ContactSkin jest dostępna również dla kobiet?

Tak! Metoda ta jest już dostępna dla pań i panów.

Jaki jest najkrótszy termin wykonania uzupełnienia?

To zależy od konkretnej technologii uzupełnienia włosów. Terminy wahają się od 2 tygodni do ok. 3 miesięcy.

Do jakiej długości maksymalnie, można przedłużyć włosy?

Włosy europejskie wykonujemy do długości 50 cm. W przypadku dłuższych fryzur, mogą to być włosy azjatyckie.

Jaka jest trwałość nowych włosów ?

Trwałość włosów, zależy przede wszystkim od umiejętnej pielęgnacji, oraz właściwego, świadomego ich użytkowania, zgodnie z naszymi rekomendacjami. Nowe włosy można nosić od jednego roku do trzech lat w zależności od wybranej bazy, na której zostaną osadzone włosy oraz od metody.

Na czym polega tzw. „KANAPKOWA” metoda przedłużania włosów? Czy jest ona bezpieczna?

Nowoczesna metoda TAPE ON AND OFF (tzw. metoda „KANAPKOWA”) pozwala w krótkim czasie przedłużyć i zagęścić włosy. Polega ona na wklejaniu we włosy ok. 4 cm pasm zakończonych obustronnie transparentnymi silikonowymi taśmami. Złącza wykorzystywane w tej metodzie są niewyczuwalne i niewidoczne co zwiększa komfort noszenia. Taśmy mogą być stosowane wielokrotnie, gdyż można je zregenerować, uzupełnić, po czym nosić dalej. Bezpieczeństwo taśm zostało potwierdzone atestami medycznymi – nie wywołują alergii oraz podrażnień. Zaletą metody KANAPKOWEJ jest fakt, iż klientki mogą same zdecydować o długości i stopniu zagęszczenia. Co więcej pasma wklejane równomiernie we włosy nie powodują zniszczenia ich struktury i nie obciążają nadmiernie. W porównaniu z innymi metodami przedłużania takimi jak metoda ultradźwiękowa czy keratynowa, gdzie wykorzystywane są koraliki i urządzenia termiczne metoda TAPE ON AND OFF jest mniej inwazyjna i bardziej bezpieczna, a przedłużone włosy wyglądają bardzo naturalnie. Dlatego też metoda ta polecana jest do każdego rodzaju włosów, a w szczególności dla osób o włosach rzadkich, cienkich i delikatnych. Czas wykonywania zabiegu przedłużania jest krótki i wynosi około 40 minut w zależności od ilości wykorzystanych pasm. Czas noszenia jest dość krótki i wynosi ok. 2-4 tygodnie. Zabieg przedłużania metodą KANAPKOWĄ polecamy wszystkim, którzy cenią piękne zdrowe włosy, komfort i wygodę.

Zalety metody kanapkowej

    • Brak efektu obciążenia włosów
    • Nie niszczy struktury włosów
    • Antyalergiczne taśmy
    • Niewidoczne i dyskretne łączenia
    • Krótki czas zabiegu