Badanie pierwiastkowe włosów

Analiza pierwiastkowa włosów ilustruje ilość pierwiastków magazynowanych przez organizm badanego.

Badanie to nazwać można morfologią organizmu, gdzie materiałem badanym nie jest krew a nasze włosy – “dokumentacja” stanu wewnętrznego organizmu.
Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku pierwiastków w diecie pobiera je z narządów. Na podstawie analizy krwi nie można stwierdzić jakie jest ich nagromadzenie w tkankach. Stężenie pierwiastków we krwi może zmieniać się wraz z emocjami i porą dnia.
Biopierwiastki są wbudowane w strukturę włosa w trakcie wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie w dłuższym czasie ok. 2-3 miesięcy.

Badanie, bezinwazyjne i niedrogie, zastępuje kilkanaście badań. Próbki włosów pobiera się łatwo i bezboleśnie. Można je przesyłać pocztą. Włosy zostały wybrane przez Światową Organizację Zdrowia i Agencję Ochrony Środowiska do oceny wpływu metali toksycznych na organizm.
Do analizy potrzeba zaledwie 0,3g włosów. Ich wycięcie nie deformuje fryzury.
Włosy farbowane muszą mieć co najmniej miesięczny odrost!

 

Analiza pierwiastkowa włosów jest częścią procesu TRYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ. Za jej pomocą można dowiedzieć się więcej na temat przyczyny wypadania włosów. Oprócz badania trychologicznego za pomocą mikrokamery oraz badań laboratoryjnych analiza pierwiastkowa włosów jest ważną metodą uzupełniającą. Za jej pomocą możemy określić proporcje pierwiastków w organizmie oraz co jest niezwykle ważne możemy sprawdzić poziom pierwiastków toksycznych, których wysokie stężenie może powodować wypadanie włosów.

Umów się na konsultację

Wspólnie łatwiej rozwiążemy problem.