(22) 648 50 90 (22) 648 01 02 klinika@hairlab.pl

Łysienie po porodzie / Wypadanie włosów po porodzie / Wypadanie włosów w ciąży

 Serdecznie zapraszamy na BEZPŁATNE badania trychologiczne dla Mam w naszej Klinice – finansowane z programu “Badaj Włos” – realizowanego przez Fundacja Włos Ma Głos. Czas trwania akcji – 1-31 Maja 2018

 Rezerwacja wizyt tel: (22) 648 50 90 | (22) 648 01 02

 Przy rezerwacji prosimy podać informację, że chcą Państwo skorzystać z programu “Badania dla Mam”.


Wypadanie włosów po porodzie (alopecia post partum) wypadanie włosów po urodzeniu dziecka występuje bardzo często a jego nasilenie może być bardzo różne. Rozpoczyna się zwykle około 3 miesiące po porodzie. Dzieje się tak, gdyż podczas ciąży wydłuża się znacznie faza anagenu (faza wzrostu) przez co zwiększa się odsetek włosów rosnących. Włosy są mocne, lśniące, szybko rosną i wydają się grubsze. Odpowiedzialne są za to hormony żeńskie czyli estrogeny, których wysoki poziom obserwujemy właśnie podczas ciąży. Po porodzie poziom estrogenów spada i mieszki włosowe przechodzą w fazę katagenu, a następnie telogenu i włosy zaczynają wypadać. Wypadają wówczas te stare, jak i te, które powinny wypaść właśnie teraz. Jest to przykład telogenowego wypadania włosów. Ma ono charakter rozlany. Dobrą wiadomością jest to, że wypadanie ustępuje samoistnie po około 3-4 miesiącach i w większości przypadków obserwuje się odrost włosów. Rokowanie jest bardzo dobre i całkowity odrosty włosów występuje u ponad 95% kobiet.

Kobiety są często przerażone liczbą wypadających włosów i to co możemy zrobić to stosować odpowiednią pielęgnację skóry głowy oraz różne preparaty trychologiczne i maski wzmacniające włosy https://hairlab.pl/pielegnacja-skory-glowy/ . W tym przypadku ograniczeniem stosowania bardziej inwazyjnych metod takich jak mezoterapia czy inne zabiegi trychologiczne jest karmienie piersią (gdy kobieta nie karmi te metody mogą być zastosowane). Stosowanie witamin dla kobiet karmiących też może pomóc w polepszeniu kondycji włosów. Jeśli wypadanie po porodzie trwa dłużej niż 4 miesiące kobieta powinna zgłosić się do trychologa lub innego specjalisty, który powinien obejrzeć skórę głowy i włosy, zasugerować wykonanie badań krwi (witaminy, minerały, hormony) aby wykluczyć ewentualne dodatkowe przyczyny wypadania włosów.

 

MASZ PROBLEM Z WYPADANIEM WŁOSÓW?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy profesjonalistów
Author Info

HairLAB

Privacy Preference Center